Evert van de Veen geeft Lutherconcert

Eben Haëzerkerk

ARNEMUIDEN – Evert van der Veen concerteert zaterdag 21 oktober op het orgel van de Gereformeerde Eben Haëzerkerk van Arnemuiden. Het concert van de gerenommeerde organist en muziekdocent uit Voorthuizen zal in het teken staan van 500 jaar Reformatie. Maarten Luther heeft veel betekend voor de protestantse kerkmuziek. Hij zei daarover: “de noten maken de woorden levend”.

Wartburg, het kasteel waar Luther zich schuil hield nadat hij was geëxcommuniceerd

Tijdens het concert klinken bewerkingen van koralen die Luther zelf heeft geschreven en die hem na aan het hart lagen. Diverse componisten hebben die op muziek gezet. Onder hen waren Johann Sebastian Bach, FelixMendelssohn – Bartholdi en Max Reger. Op het programma staan ook bewerkingen van het Lutherlied “Een vaste Burcht is onze God”. Voorafgaande aan het concert geeft Evert een toelichting op het programma geven.

Het concert begint om 20:00 uur. De toegangsprijs bedraagt €5/6,-

 

Reacties plaatsen is niet mogelijk.