Vier Advent en Kerstmis mee!

Alle activiteiten tijdens Advent en Kerstmis in de kerken van Nieuwland en Ritthem op een rij

12 december Kerstfeest 55+

Ook dit jaar is er een kerstfeest voor 55-plussers. De deuren van de kerk in Nieuwland gaan open om 17.30 uur. De viering begint om 18.00 uur met een maaltijd. Vervolgens Evangelielezing met vertelling door Wim Staat over de vraag: Jezus Werd Jezus ’s zomers of ’s winters geboren? We zingen overbekende kerstliederen en sluiten rond 20.45 uur af..

16 december wintermarkt

De Wintermarkt in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland wordt zaterdag 16 december gehouden van 14.00 uur tot 16.30 uur.  Bezoekers kunnen daar terecht voor hebbedingetjes, oliebollen en kerststukjes kopen. Er is gelegenheid tot ontmoeting onder genot van koffie, thee, warme chocolademelk en lekkernijen. Buiten wordt erwtensoep en glühwein verkocht en is het mogelijk je schietvaardigheid te beproeven met een buks. De opbrengst van de markt is bestemd voor het herstel van de glas-in-loodramen van de kerk. Tijdens de markt treden organist Tim Bouwsma en klarinettiste Ria Boogerd enkele malen op.

17 december Theo van Teijlingen

Tijdens de kerkdienst van zondag 17 december zal Theo van Teijlingen het woord voeren.

Deze voorganger-liedjeszanger is intussen een bekende verschijning geworden in ons midden.

De dienst begint om 10.00 uur in de kerk van Nieuwland. De samenzang wordt geleid door organist Tim Bouwsma.

 

19 december Snoezelviering

Op dinsdag 19 december is er een snoezelviering. Deze begint om 13.30 uur in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland.

Een dergelijke bijeenkomst is een beleveningsviering voor mensen met een ernstige meervoudige beperking.

Onderdelen van zo’n dienst zijn muziek, zang, voelen aan knuffelschapen en ‘engelen’ die met lichtjes rondgaan.

Iedereen is welkom om deze diensten mee te maken. Dat geldt dus ook voor de viering in Nieuwland.

 

22 december Kerstzang met Willebrord Ensemble

Willebrordensemble

De jaarlijkse kerstzang in de Eben Haëzerkerk van Nieuw- en Sint Joosland begint op vrijdag 22 december om 19.30 uur.

Bezoekers kunnen dan luisteren naar het Willebrord Ensemble uit Zoutelande. Dat wordt geleid door dirigent Ad Stroo.

Bovendien kan iedereen zelf ook zingen, want het programma vermeldt ook samenzang.

Het orgel wordt bespeeld door onze vaste waarde Tim Bouwsma.

Na afloop is er warme chocolademelk met wat lekkers. Dan is er bovendien gelegenheid om gezellig na te praten.

 

 

24 december Jacobine Scholte de Jong

De vierde Adventszondag op 24 december is de dienst in de kerk van Ritthem.

Deze wordt geleid door onze consulent; dominee Jacobine Scholte de Jong van de Hofpleinkerk in Middelburg. Aanvang 10.00 uur.

Organist Tim Bouwsma.

 

24 december Kerstnachtdienst met Onda

In de kerk van Ritthem wordt ook dit jaar een kerstnachtdienst gehouden. Dat gebeurt op zondag 24 december. De dienst begint om  22.00 uur. Aan de dienst, die wordt geleid door de plaatselijke kerkenraad, wordt muzikale medewerking verleend door Brassband Onda  Ritthem.

25 december Kerkdiensten met dominee Bijman

Dominee Cees Bijman uit Arnemuiden gaat op kerstmorgen, maandag 25 december, voor in beide dorpen. Ook hij is intussen een bekende in ons midden. Dat komt mede omdat hij bijstand in het pastoraat verricht in Nieuwland, tijdens de vacante periode.

De dienst in de kerk van Ritthem begint om 9.30 uur . Die in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland om 11.00 uur.

In beide diensten werken solisten mee met organist Tim Bouwsma.

Jaarwisseling 2017/18

Het jaar in en uitgaan met het eren van je Schepper en Verlosser. Dat doen we met twee diensten. Op Oudjaar wordt de dienst geleid door ouderling Kees Simons. Deze begint om 10.00 uur inde kerk van Ritthem.

Vervolgens hebben we in de kerk van Nieuwland op Nieuwjaar vanaf 11.00 uur inloop met koffie, thee en limonade. Na het uitwisselen van goede wensen sluiten we af met een korte viering die wordt geleid door ouderling Jan Zwemer.

 

Reacties plaatsen is niet mogelijk.